Jak co roku o tej porze przypominamy, że Stowarzyszenie „Hallelu Jah” ma status organizacji pożytku publicznego (OPP) – a zatem można nam przekazać 1% podatku należnego fiskusowi. Jedyne co trzeba zrobić, to w odpowiedniej rubryce wpisać numer, pod którym widniejemy w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS): 0000283158. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, którzy nas wybiorą. Wpływy z 1% planujemy przeznaczyć na nasze cele statutowe.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przekazali nam 1% w ubiegłym roku! Rozliczając się z urzędem skarbowym za rok 2020 przekazaliście nam łącznie z tytułu 1% kwotę 17 894,30 zł. W całości została ona przeznaczona na nieodpłatną działalność pożytku publicznego Stowarzyszenia „Hallelu Jah”. Z tego 3 947,60 zł przeznaczyliśmy na działania z dziećmi i młodzieżą w ramach Klubowego Centrum „Miejscówka” ul. Prusa 32. Pozostałe wpływy z jednego procenta przeznaczono zgodnie ze wskazanym przez podatników celem szczegółowym:

2 203,60 zł na leczenie i rehabilitację chorego dziecka;
43,70 zł na wsparcie osób bezdomnych (Fundusz Samarytanin);
459,50 zł na wsparcie osób ubogich i uzależnionych;
11 239,70 zł na tworzenie „Domu Wytchnienia” dla osób i rodzin zmagających się z nowotworem.

Prosimy – propagujcie nas pod kątem 1% w rodzinie, wśród znajomych, w pracy, na FB itd. Stowarzyszenie „Hallelu Jah” nie prowadzi działalności komercyjnej, a nasze sprawozdania finansowe są upublicznione na serwerze ministerstwa. Sprawozdawczość za ostatnie 7 lat jest dostępna na stronie http://sprawozdaniaopp.niw.gov.pl/ (należy w rubryce KRS wpisać 0000283158 i kliknąć „znajdź”, a następnie wejść w wyszukany link).
Poprzedni artykuł2 List do Tymoteusza. Rozdział 4
Następny artykułWprowadzenie do Listu do Tytusa – ks. Mariusz Rosik