Kochani już w najbliższą środę 3 października podczas wieczornego spotkania będziemy składać nasze deklaracje, do kroczenia drogą nawrócenia we wspólnocie Hallelu Jah Iwiczna w roku formacyjnym 2018/2019. Deklaracja nazywa się FIAT.

Ogólne założenia FIAT:

Wspólnota Hallelu Jah jest w Kościele Katolickim. Jej szczególnym obdarowaniem i powołaniem jest uwielbienie, ewangelizacja, ekumenizm, misje i charyzmaty Ducha Świętego.

Członek wspólnoty to osoba, która podejmuje wysiłek (służbę) tak, aby wspólnota stała się miejscem osobistego spotkania człowieka z Bogiem, oddawaniem czci Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu, szczególnie w codziennej modlitwie, codziennej lekturze Słowa Bożego, świadectwie życia, w służbie miłości bliźniemu, ewangelizacji, służbie na rzecz wspólnoty, oraz poprzez oddawanie dziesięciny/ofiary.

Wszyscy we wspólnocie wezwani są do budowania jej poprzez relacje przyjaźni, pomoc w potrzebie, czynienie wysiłków do wspólnych spotkań, stwarzania atmosfery chrześcijańskiej miłości i wierności.

Członek wspólnoty dba o swój rozwój duchowy, szczególnie poprzez udział w rekolekcjach wspólnotowych organizowanych przez Hallelu Jah.

Zobowiązania FIAT są następujące:

• systematycznie uczestniczyć w spotkaniach wspólnotowych
• podtrzymywać osobistą więź z Bogiem poprzez codzienną modlitwę
• brać odpowiedzialność za potrzeby materialne wspólnoty poprzez dziesięcinę/ofiarę
• budować więzi braterskie z drugim człowiekiem w stałej grupie formacyjnej
• służyć w konkretnej diakonii lub projekcie, w którym bierze udział wspólnota

Deklaracja FIAT 2018/2019 do pobrania (plik pdf)

 

Poprzedni artykułAnkieta diakonii medialnej – WYPEŁNIJ
Następny artykułSpotkanie modlitewne – diakonie i grupy