Warsztaty modlitwy uwielbienia.

0
551

Pomimo tego szczególnego czasu i różnych zawirowań nie możemy zapominać, że tak naprawdę żyjemy dla chwały i uwielbienia naszego Pana. W związku z tym i z okazji obecności o. Jacka i ekipy z Mocnych w Duchu z Łodzi u nas we Wrocławiu, odbyły się warsztaty z modlitwy uwielbienia. Udział wzięły chętne osoby oraz diakonia uwielbienia z Wrocławia i okolic.

Warsztaty rozpoczęły się w piątek po południu Eucharystią w duchu charyzmatycznym. W jej trakcie o. Jacek wygłosił pierwszą konferencję opowiadając o tym jak Msza Święta jest wzorem uwielbienia chrześcijańskiego rozkładając na czynniki czwartą modlitwę Eucharystyczną i uświadamiając nam, że uwielbieniem jest wspominanie wielkich rzeczy jakie uczynił Bóg i z jakim uporem starał się on dotrzeć do serc narodu wybranego.

Po Mszy była część warsztatowa wypełniona wspólną modlitwą z muzyką, rozważaniem tego co Bóg mówi do naszych serc oraz świadectwami o. Jacka oraz Pauliny i Oli o tym jak cudownie ich Bóg poruszał na modlitwach i jak oni otwierają się na natchnienia Ducha Świętego. W trakcie modlitwy nasza Wspólnota i diakonia otrzymała też proroctwo, za które jesteśmy bardzo wdzięczni:

„Dziękuję Wam,
Dziękuję każdemu i każdej z Was,
Dziękuję Wam za Wasz trud,
Wiem że miłość, przebaczenie i praca kosztują,
Wiem jak wiele robicie, jak walczycie by Wasze serca nie przestały kochać.
Jestem z Was dumny.
Jesteście Moim Ludem.
Kocham Was.”

Następnego dnia rano kontynuowaliśmy warsztaty skupiając się na metodach rozpoznawania co jest natchnieniem Ducha Świętego, a co niekoniecznie. O. Jacek wygłosił też drugą konferencję, w której poruszył temat modlitwy w językach i jej niesamowitym działaniu, które doświadczył wiele razy. Był też kolejny czas wspólnego uwielbienia i przeżywania obecności Pana, którą wszyscy czuliśmy. Zakończyliśmy warsztaty w jedyny słuszny sposób, czyli Eucharystią, która zamiast kazania miała czas na kolejne wsłuchiwanie się w głos Pana w naszych sercach i wspólne dzielenie się.

Całe warsztaty okazały się wspaniałym przeżyciem, kolejnymi krokami w kierunku Królestwa Bożego, które mogliśmy zrobić razem z gośćmi z Łodzi, którzy – jak sami przyznali – także czerpali z naszego zaangażowania i doświadczeń. Całe to spotkanie z pewnością było dopiero pierwszym z wielu wspólnych spotkań i przedsięwzięć ku chwale i czci naszego wspaniałego Boga!

Chwała Panu!

Poprzedni artykułHomilia 13.03.2022 – II niedziela Wielkiego Postu – Padre ks. Włodzimierz Wołyniec
Następny artykułHilfe für die Ukraine.