Czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego

0
789

Bracia i siostry!

Pan dał nam ogromna łaskę, by w czasie pandemii czuwać w oczekiwaniu i przyzwaniu Ducha Świętego w jedności, podobnie do apostołów, którzy trwali jednomyślnie na modlitwie. Już nie w izdebkach, ale jak u początków, wszyscy razem, na tym samym miejscu. I tak jak tworzący się Kościół przed dwoma tysiącami lat oczekiwać będziemy nowego wylania Ducha. Z mocą i ogniem, którego dzisiejszy Kościół tak bardzo potrzebuje. Bóg upodobał sobie jedność, jest ona dla Niego przestrzenią działania, udzielania się, objawiania.

Dziś potrzebujemy stanąć razem, z wiarą, z gorącym wołaniem: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Kościoła i ziemi. Niech zstąpi Duch Twój i uczni nas, nasze rodziny żyjące w tym świecie, ludźmi nie z tego świata. Pan zna potrzeby obecnych czasów, wie czego dziś Kościół i każdy z nas z osobna potrzebuje, by wytrwać w nadziei, wierze i miłości, by stanąć przed Jego obliczem bez skazy czy zmarszczki.

Dlatego pragniemy wezwać każdego z Was, by najbliższy sobotni wieczór oraz noc uczynić czasem czuwania wraz z całą Wspólnotą. Jesteśmy głęboko przekonani, że Pan przygotowywał nas do tych dni przez ostatnie miesiące, pokazując jak bardzo bez Ducha nic uczynić nie możemy. To czas świętej mobilizacji, zjednoczenia i otwierania na wszystko czym Duch pragnie nas obdarzyć.

Niech nie zabraknie Cię w sobotę na wspólnej Eucharystii, na wspólnym uwielbieniu naszego Umiłowanego, na nocnym trwaniu u stóp tego, którego odejście było dla nas pożyteczne. Bo Pan wylewa Ducha na wszelkie ciało. Pan wylewa Ducha na każde oczekujące serce. Pan wylewa Ducha na Ciebie i Twoją rodzinę. Pan wylewa Ducha na naszą Wspólnotę i Cały Kościół święty.

Prosimy tradycyjnie o wpisywanie się do grafiku na noc czuwania. Ważne, by podczas każdej godziny obecny był przynajmniej jeden mężczyzna.

Rada Wspólnoty

PLAN CZUWANIA SOBOTA, 30 maja
20.00 Eucharystia
do 23.00 – uwielbienie
23.00-6.30 – adoracja w ciszy

Poprzedni artykułJak się przygotować do Pięćdziesiątnicy – ks. Mariusz Rosik
Następny artykułWprowadzenie do księgi Rodzaju – ks. Mariusz Rosik