2 List do Koryntian. Rozdział 6

0
206

(1) wzywamy, abyście łaski Bożej nie brali na darmo

(4) Oto teraz pora najbardziej właściwa, oto teraz dzień zbawienia

Łk 3,4-6 Przygotujcie drogę Pana, wyrównajcie Jego ścieżki.Każdy jar ma zostać wyrównany, każda góra i pagórek obniżone. Co zygzakowate- ma stać się prostą ścieżką, a skaliste- gładkimi drogami. Każdy człowiek ma zobaczyć zbawienie Boże.

(12) ciasno jest natomiast w waszych sercach

Flp 1,9 o to się modlę, aby wasza miłość rosła coraz bardziej i bardziej

(6-8) …nieskazitelnością, wiedzą, cierpliwością, uprzejmością, Duchem Świętym, szczerą miłością, niezawodnym słowem, mocą Bożą, orężem sprawiedliwości

Ba 5,5.1 Podnieś się… Zdejmij z siebie szatę smutku i swojego poniżenia, a odziej się już na zawsze wspaniałością chwały pochodzącej od Boga.

Panie, po raz kolejny w Adwencie wzywasz mnie,przypominasz,  żebym Twojej łaski nie marnowała, że dajesz czas, by stać się „piękniejszą” dla Ciebie, by wyrównać każdą ” krzywiznę” we mnie…

Jezu, Ty wiesz, jak ciasne jest moje serce!

Duchu Święty proszę Cię, aby moja miłość rosła…coraz bardziej i bardziej… szczerością, nieskazitelnością, cierpliwością, uprzejmością; uzdalniaj mnie, aby w szczerej  miłości objawiającej się w mojej codzienności inni zobaczyli Ciebie.

Dziękuję Ci Oblubieńcu, że mnie podnosisz, że zabierasz smutek, niszczysz gorycz poniżenia i ubierasz mnie w najpiękniejsze szaty miłości, czystości, zwycięstwa, Twojej chwały!

 

 

 

Poprzedni artykuł2 List do Koryntian. Rozdział 5
Następny artykuł2 List do Koryntian. Rozdział 7