Księga proroka Amosa – rozdział 3

0
61

📖 Am 3,12 Tak mówi PAN:
Jak pasterz wyrywa z lwiej paszczy
dwie nogi lub koniec ucha,
tak będą uratowani tylko nieliczni Izraelici
spośród siedzących w Samarii na swoich łożach i na kosztownych dywanach.

📖 J 15,19 Gdybyście byli ze świata, świat kochałby to, co do niego należy. Wy jednak nie jesteście ze świata, gdyż wybrałem was z tego świata dla siebie. Dlatego świat was nienawidzi.

📖 Mt 13,19-22 Do tego, który słucha nauki o królestwie, a nie rozumie, przychodzi Zły i wyrywa to, co zostało zasiane w jego sercu. Taki człowiek przypomina ziarno zasiane koło drogi. A do ziarna zasianego na gruncie kamienistym podobny jest ten, kto słucha słowa i przyjmuje je natychmiast z radością, ale nie ma w sobie korzenia i jest niestały. Dlatego gdy przychodzą trudności lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Do ziarna zasianego między cierniami podobny jest ten, kto słucha słowa, ale codzienne troski i powaby bogactwa zagłuszają w nim słowo i nie wydaje ono owocu.

Podzielenie nam nie służy…

Trudno przynosić owoc, kiedy swoja codzienność opieramy o tryb przetrwania, wymówek czy usprawiedliwień.

📖 Mt 19,23 Wreszcie do ziarna zasianego na glebie urodzajnej podobny jest ten, kto słucha nauki i ją rozumie. Dlatego przynosi plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a trzeci trzydziestokrotny”.

Słowo uczy, że nawet w sezonie zmagań, trudności czy cierpienia jest rzeczywistość poznawania Serca sercem, uczenia się w szkole miłości i jedności.

Rozkaz bojowy to: PEŁNE ZANURZENIE.
Pełne zanurzenie ratuje ducha i duszę ( a pewnie i ciało) wszystkich nas – nielicznych Izraelitów.

Błogosławionego dnia 😊

Poprzedni artykułKsięga proroka Amosa – rozdział 2
Następny artykułKsięga proroka Amosa – rozdział 4