Księga proroka Jeremiasza – rozdział 27

0
113

 

📖 Jr 27,11 Ten naród zaś, który podda się pod jarzmo króla babilońskiego i będzie mu służył, pozostawię na jego ziemi – wyrocznia PANA. Będzie ją uprawiał i będzie w niej mieszkał”.

📖 J 16,33 To wam powiedziałem, abyście radowali się pokojem dzięki Mnie. W świecie będziecie doświadczać ucisków, lecz ufajcie! – Ja zwyciężyłem świat”.

📖 J 17, 15-16 Nie proszę, abyś ich zabrał ze świata, lecz abyś ich ustrzegł przed złem. 16Oni nie należą do świata, tak jak i Ja nie należę do tego świata.

Z listu do Diogneta ( nr.5-6):. [Chrześcijanie w świecie] Mieszkają każdy we własnej ojczyźnie, lecz niby obcy przybysze. Podejmują wszystkie obowiązki jak obywatele i znoszą wszystkie ciężary jak cudzoziemcy. Każda ziemia obca jest im ojczyzną i każda ojczyzna ziemią obcą. Żenią się jak wszyscy i mają dzieci, lecz nie porzucają nowo narodzonych. Wszyscy dzielą jeden stół, lecz nie jedno łoże. Są w ciele, lecz żyją nie według ciała. Przebywają na ziemi, lecz są obywatelami nieba. Słuchają ustalonych praw, a własnym życiem zwyciężają prawa.

I tu, i TAM jednocześnie…

Błogosławionego dnia 😊

Poprzedni artykułKsięga proroka Jeremiasza – rozdział 26
Następny artykułKsięga proroka Jeremiasza – rozdział 28