Księga Psalmów. Psalm 136

0
184


Ps 136 (65,57%)

Ten psalm, w radosnym uwielbieniu wychwala w każdym wersecie łaskawość Boga. Począwszy od stworzenia świata i ukształtowania wszystkich potęg, które człowiek jest w stanie zaobserwować, psalmista przypomina dzieła Boga. Mamy więc także losy Izraela od wyprowadzenia z Egiptu, po wędrówkę przez pustynię, liczne zwycięstwa, aż do osadzenia w ziemi obiecanej.

Choć chronologicznie uporządkowany to jednak psalm wydaje się być chaotyczną zbitką wspomnień o różnych wydarzeniach, w których Bóg okazał swoją moc. Ale w sumie czy uwielbienie musi być jakoś super ułożone? Spontaniczne wspominanie dobrych rzeczy, jakie otrzymaliśmy od Boga to piękna rzecz. W końcu jeśli dobrze to robimy to nie my się modlimy, ale Duch Święty w nas. Najważniejsze, jeśli modlitwa jest ze szczerego serca, a jeśli z radości wymieniamy co nam tylko ślina na język przyniesie to niech tak będzie.

Czytajcie Biblię!

#slowobliskociebie #sbc #wspolnotahallelujah #hallelujah #jezus #bog #komentarz  #komentarzbiblijny #biblia #pismoswiete #kosciol #wiara

Poprzedni artykułKsięga Psalmów. Psalm 134
Następny artykułZapis konferencji rekolekcji letnich – Zaniemyśl 2022