List do Kolosan. Rozdział 3..

0
278

Kol 3,12 – 17 Jako wybrańcy Boga – święci i umiłowani – okryjcie się głębokim miłosierdziem, łagodnością, pokorą, delikatnością, cierpliwością. Żyjcie ze sobą w zgodzie i przebaczajcie sobie wzajemnie, gdy macie coś przeciw drugiemu. Jak Pan wam przebaczył, również wy tak czyńcie. A wszystko to z miłością, która jest więzią doskonałości. Pokój Chrystusa, do którego zostaliście powołani w jednym Ciele, niech kieruje waszymi sercami. I bądźcie wdzięczni. Niech zamieszka w was bogactwo nauki Chrystusa: pouczajcie z całą mądrością i napominajcie się wzajemnie przez psalmy, hymny, natchnione pieśni, śpiewając Bogu z wdzięcznością w waszych sercach. I cokolwiek czynicie słowem lub czynem – wszystko w imię Pana Jezusa, przez Niego dziękując Bogu Ojcu.

Zaproszenie, a może raczej wezwanie, do tworzenia zupełnie nowej atmosfery przeżywania życia.

🏞 Na poziomie więzi – bycia ze sobą nawzajem w rodzinach, miejscach pracy, we wspólnocie, Kościele, w przestrzeni wirtualnej.

🏞 Na poziomie ducha i duszy – w bliskości
Słowa Bożego, postawie uwielbienia I wdzięczności.

I jednocześnie św. Paweł wzywa mnie i Ciebie do całkowitego porzucenia tego, co zdaje się być nielegalne w Królestwie Niebieskim – tego, co związane z ziemią, „tym światem”, co zwyczajne, powszechne, czasem naturalne…

Nowy rok – nowa jakość między Tobą i Nim, między nami i z nas…

Błogosławionego dnia!

Poprzedni artykułZimowy obóz rekolekcyjno-sportowy JP2POWERTIME 2022 – ZAPISY
Następny artykułList do Kolosan. Rozdział 4