List do Rzymian. Rozdział 12

0
221

Rz 12,2 Nie dostosowujcie się do tego świata, ale odmieniajcie się poprzez odnowę myśli, abyście rozpoznawali, co jest wolą Boga, co dobre, co zjednujące, co doskonałe.

📖 J 17,16-17 Oni nie należą do świata, tak jak i Ja nie należę do tego świata. Uświęć ich przez prawdę! Twoja nauka jest prawdą.

📖 Iz 8,12 12 Nie nazywajcie spiskiem wszystkiego, co ten lud nazywa spiskiem, i nie bójcie się tego, czego on się boi, ani nie dajcie się zastraszyć!

Święty = inny, oddzielony, wyjątkowy.
To jest wezwanie dla Ciebie ( i Twojej rodziny). To dlatego Pan tak wyraźnie podkreśla to wybranie w różnych miejscach Starego i Nowego Testamentu.

📖 2 Kor 10,4b-5 Burzymy rozumowania i wszelkie przeszkody wznoszone przeciwko poznaniu Boga, a wszelką myśl bierzemy do niewoli, aby doprowadzić ją do posłuszeństwa Chrystusowi. 

Potrzebujemy zadbać o swoje myśli, by szukać i znajdować to, co właściwie, co buduje jedność, co prowadzi do świętością.

Regularne zanurzenie w Słowo…

Dlatego przeczytaj dziś 🙃

Poprzedni artykułO FIAT w Hallelu Jah – 2021 – #1 Modlitwa | #2 Spotkanie Modlitewne | #3 Służba | #4 Finanse | #5 Wytrwałość
Następny artykułList do Rzymian. Rozdział 13