ZAPISY do Skautów Króla w Hallelu Jah!

0
738

Szczęść Boże i Czuwaj!

Z radością chciałbym Wam ogłosić, że szczep Skautów Króla Hallelu Jah w naszej wspólnocie został otwarty. W związku z tym chciałbym Was prosić o modlitwę za ten szczep, za instruktorów i za Skautów Króla, aby to dzieło przyniosło dobre owoce nie tylko w Hallelu Jah, ale także aby było dziełem ewangelizacyjnym.

Chciałbym tym mailem również zaprosić wszystkich do zapisywania dzieci do Skautów Króla. Wstępne zainteresowanie zostało już co prawda zebrane przez Monikę, ale teraz potrzebujemy deklaracji Waszej i Waszych dzieci, że chcą być Skautami Króla. Deklarację można wyrazić poprzez zapisanie się internetowo tutaj.

Każde dziecko proszę zapisujcie osobno. Rodziców, którzy już wyrazili swoją chęć zapisania dzieci do Skautów Króla w pierwszej ankiecie bardzo proszę, aby zrobili to jeszcze raz. Bardzo ułatwi nam to sprawę i potwierdzi Waszą decyzję. Będzie też potrzebna zgoda pisemna Was rodziców na uczestnictwo dzieci w takich zajęciach, ale o to poprosimy już we wrześniu i październiku osoby, które zapiszą się przez formularz.

Myślę jednak, że zanim to zrobicie to jesteśmy Wam winni parę szczegółów. Prace diakonii Skautów Króla chcemy zacząć od października. Zbiórki będą się odbywać metodą skautową dwa razy w miesiącu. W pierwszy czwartek miesiąca od 19.00 do 21.00 (równolegle z naszą modlitwą wspólnotową) i trzecią sobotę miesiąca (od 10:00 do 12:00). Rozważamy jeszcze przesunięcie zbiórki czwartkowej najmłodszych skautów (Tropicieli 5-6 lat) na inny dzień i godzinę (wcześniejszą). Szczegóły podamy we wrześniu. Będą też jak to u Skautów obozy i pikniki. Szczegółowy kalendarz rozpisany na cały rok pojawi się również we wrześniu. Innych informacji chętnie udzielimy osobiście, lub na spotkaniu z rodzicami, które chcielibyśmy zorganizować pod koniec września.

Jeśli ktoś nie wie kim są Skauci Króla lub waha się czy to jest droga dla ich dzieci to zapraszamy po dodatkowe informacje, które są dostępne na stronie Skautów Króla lub też można nas zaczepiać i pytać. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Na koniec chciałbym też zaprosić wszystkich do tworzenia tego dzieła. Nie ukrywam, że cały czas brakuje nam rąk do pracy. Chętnych proszę o zgłaszanie się do naszego lidera lub do mnie.

W imieniu diakonii Skautów Króla
Krzysiek Biernat

Poprzedni artykułKolonie 2019 – Młoty – fotorelacja
Następny artykułWakacyjne Spotkanie modlitewne 29 sierpnia – u Gosi