Czuwaj!

Jesteśmy szczepem Skautów Króla we wspólnocie Hallelu Jah działającej we Wrocławiu. Więcej o wspólnocie Hallelu Jah możecie przeczytać na jej stronie.
Jako szczep Skautów Króla powstaliśmy w lipcu 2019 roku i pierwsze zbiórki dla skautów rozpoczęliśmy w październiku 2019 roku. Od początku była to dla wszystkich skautów wielka przygoda. Dla dzieci okazało się to wspaniała zabawą zarówno na zbiórkach w terenie jak i pod dachem. Dla instruktorów było to wielką przygodą.
Nasze barwy szczepowe to brązowy i niebieski (błękitny).

Brązowy:

  • symbolizuje to, że naszym Stwórcą jest Bóg, jesteśmy Jego dziećmi “… wtedy to Pan Bóg ulepił człowieka z prochu ziemi i tchnął w jego nozdrza tchnienie życia, wskutek czego stał się człowiek istotą żywą.” Rodz. 2,7
  • jest to również symbol ubóstwa jakie niesie ze sobą współczesny świat. Ubóstwo duchowe, emocjonalne, materialne, kryzys wartości, relacji, któremu i my – będąc grzeszni – podlegamy. W nawiązaniu do św. Franciszka chcemy w tym świecie być blisko tych którzy są w potrzebie. Nie “mieć” a “być”.

Niebieski (a właściwie błękitny): 

  • symbolizuje Boże tchnienie w nas
  • symbolizuje Chwałę Nieba, którą chcemy żyć już teraz. Poprzez nasze uwielbienie, modlitwę i służbę chcemy nieść Jezusa światu. W Mocy Jego Ducha chcemy budować Jego Królestwo tu na ziemi.

Połączenie tych kolorów symbolizuje też uwielbienie Boga w przyrodzie i Jego dziele stworzenia.

Poprzedni artykułKu pokrzepieniu serc #10 – Magda Bartoszko
Następny artykułRemont u pani Krysi – sprawozdanie – #diakonia-miłosierdzia-et-consortes